top of page

SIA Impaks kontrolpaketi iegādājas Itālijas vadošā platforma etiķešu drukāšanas sektorā

 

        Oktobra sākumā ar Auctus Capital starpniecību finalizēts Tikedo grupas pirmais darījums Ziemeļeiropā, kura laikā tika iegādāti 75% no Latvijas etiķešu ražotnes SIA Impaks uzņēmuma daļām. Kā atzīst Tikedo izpilddirektors Vito Giurazza, šis darījums ir būtisks pagrieziena punkts Tikedo grupas izaugsmes stratēģijā, nostiprinot uzņēmuma pozīcijas vīna un stipro alkoholisko dzērienu etiķešu izstrādē.

        Impaks divdesmit četru gadu pastāvēšanas laikā izpelnījies izcilu reputāciju un starptautisku atzinību augstas kvalitātes stipro alkoholisko dzērienu etiķešu izstrādē, ražošanā un izplatīšanā. Pieredze un zināšanas daudzpusīgu tehnoloģiju klāstā, tostarp reljefspiedē, aukstajā un karstajā laminēšanā, digitālajā drukā, folijas štancēšanā un lakošanā, ļāvusi Impaks piesaistīt itāļu uzņēmuma Tikedo investīcijas, kas reprezentē atzinību no profesionāļiem, kas darbojas vienā no lielākajām vīnkopības valstīm pasaulē. 

        "Mēs esam priecīgi sveikt Impaks Tikedo grupā. Šis darījums ir būtisks pagrieziena punkts mūsu izaugsmes stratēģijā. Impaks nevainojamā reputācija un zināšanas nozarē padara to par ideālu papildinājumu mūsu portfelim, kā arī lieliski saskan ar mūsu apņemšanos nodrošināt klientiem augstākās kvalitātes etiķešu risinājumus. Uzņēmumiem apvienojot savus spēkus un zināšanas, tieksimies pretī inovācijai, nodrošinot papildu vērtību mūsu klientiem”  sacīja Vito Giurazza, Tikedo izpilddirektors.  

        Impaks ir devītais uzņēmums Tikedo grupā, pievienojoties sešiem Itālijas un diviem Spānijas uzņēmumiem. Līdz šim Tikedo grupa ik gadu saražoja 6.5 miljardus etiķešu, ģenerējot 49 miljonu apgrozījumu 8 ražotnēs, taču Impaks pievienošanās grupai viennozīmīgi paredz uzņēmuma izaugsmi.  

        "Mūsu partnerība ar Tikedo simbolizē aizraujošu nodaļu uzņēmuma attīstībā. Piesaistot uzņēmumam Tikedo grupas resursus, mēs varēsim turpināt sniegt izcilus etiķešu risinājumus mūsu klientiem, kā arī paplašināt mūsu sasniedzamību un ietekmi Dienvideiropā,"  Igors Kokins, Impaks izpilddirektors. 

        Darījumā Impaks akcionāru konsultēja M&A un finansējuma piesaistes konsultāciju uzņēmums Auctus Capital, bet juridiskās konsultācijas nodrošināja drill. advokātu birojs.

        “Esam lepni par noslēgto darījumu. Lai arī Itāļu investori Latvijā ir zināmi kā nekustamā īpašuma attīstītāji, tas M&A nozarē nav tipiskais reģions, no kurienes investori slēdz darījumus Latvijā. Redzam perspektīvā, ka Latvijā ražotas etiķetes turpmāk būs atrodamas arī Dienvideiropas tirgū. Šis darījums paver jaunas iespējas Latvijas ražošanai attīstīties un būtiski palielināt saražoto apjomu.

        Šis ir pirmais darījums, ko izdevās noslēgt sadarbībā ar starptautisko tīklu Pandea Global. Tīklā aktīvi dalībnieki esam kopš 2021. gada. Pandea Global šobrīd tiek pārstāvētas 33 pasaules valstis, ar kuru starpniecību 2022. gadā tika noslēgti 238 darījumi 3.1 miljards eiro vērtībā,” darījumu komentē Emīls Enkūzens, Auctus Capital Partneris.

Auctus Capital atrodas Rīgā, Latvijā. Uzņēmumu 2010. gadā dibinājuši trīs partneri. Auctus Capital ir eksperti M&A konsultāciju un finansējuma piesaistes darījumu organizēšanā Baltijas valstīs. Auctus Capital palīdz klientiem ar apvienošanās un pārņemšanas darījumiem, uzņēmumu stratēģijas un vadības konsultācijām, biznesa vērtēšanu un finanšu analīzi, kas nepieciešama darījumu veiksmīgai noslēgšanai.

 

Kontaktinformācija par darījumu: 

Emīls Enkūzens

Partneris

Auctus Capital

+371 25934742

emils.enkuzens@auctus.lv

Presentation1.jpg
bottom of page