top of page

Finansējuma piesaiste

Alternatīvo aizdevēju, mezanīna un investīciju fondu ienākšana Baltijā ir sniegusi uzņēmumiem alternatīvu ierastajam bankas finansējumam. Izmantojot mūsu pieredzi un kontaktus, mēs varam palīdzēt izvēlēties optimālāko finansēšanas partneri un struktūru, kas vislabāk atbilst klienta stratēģiskajiem mērķiem.

 

Mēs saviem klientiem palīdzam ar:

  • Finanšu analīzi un darījuma stratēģijas izstrādi

  • Nepieciešamo mārketinga materiālu sagatavošanu (finanšu modeļi, prezentācijas,  konfidencialitātes līgums (NDA))

  • Kapitāla tirgus analīze un potenciālo finansētāju saraksta sagatavošana

  • Darījuma sarunu vešanu un finansētāju uzrunāšanu, darījuma strukturēšana

  • Juridisko dokumentu izstrāde, organizēšana un darījuma slēgšana

Izmantojot savas zināšanas un kontaktu loku, palīdzam klientiem ar sekojošiem kapitāla avotiem:

Izaugsmes 

pašukapitāls

Izaugsmes pamatkapitāls (growth equity) ir ieguldījuma veids, tipiski uzņēmuma pamatkapitālā, strauji augošos uzņēmumos, kuriem ir nepieciešams kapitāla darbības paplašināšanai, ieiešanai jaunos tirgos vai investīciju projektu  realizēšanai. Veicot ieguldījumu investors uzņemas daļu no biznesa riska. Struktūra neapgrūtina uzņēmumu ar parāda saistībām vienlaikus ļaujot esošajiem īpašniekiem saglabāt kontroli pār uzņēmējdarbību.

Mezanīna aizdevums

Mezanīna aizdevums sevī apvieno aizdevumu un pamatkapitāla instrumentus un tas ir piemērots ātri augošiem uzņēmumiem kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt aizdevumu komercbankās. Tipiski mezanīna aizdevuma likme ir robežās no 10% līdz 20% gadā. Aizdevums var būt bez nodrošinājuma, subordinēts par labu bankai, kā arī daļa no procentu likmes var tikt kapitalizēti un pievienoti pamatsummai. 

Unitranche  aizdevums

Unitranche ir hibrīda aizdevuma veids, kas sevī apvieno nodrošināta aizdevuma (banka) un subordinēto aizdevuma (mezanīns) īpašības.  Tipiski procentu likmes ir robežās no  7% –10% gadā un aizdevums ir nodrošināts ar ķīlu uz uzņēmuma aktīviem. Aizdevums ir piemērots uzņēmumiem, kuriem nepietiek ar komercbankas aizdevumu, bet tajā pašā laikā ir pietiekami stabila ar sabalansētu riska profilu.

Korporatīvās obligācijas

Obligācijas izsniedz nobriedusi korporācija, lai iegūtu finansējumu dažādu iemeslu dēļ, piemēram, notiekošajām operācijām, apvienošanās un apvienošanas gadījumiem vai uzņēmējdarbības paplašināšanai. Korporatīvās obligācijas parasti tiek nodrošinātas ar 1 ķīlas ķīlu par aizņēmēja aktīviem. Procentu likmes mainās atkarībā no uzņēmuma riska profila un parasti ir aptuveni 3% –8% gadā, un salīdzinājumā ar bankām tiek piedāvāta elastīgāka derības struktūra un riska profils.

Banku finansējums

Auctus Capital ir ciešas attiecības ar lielāko daļu banku Baltijā, un mēs varam palīdzēt uzņēmumiem vienoties par labākiem aizdevuma noteikumiem un elastīgāku darījuma struktūru vai iepazīstināt uzņēmumu ar jaunu banku, kas ir labāk piemērota, lai palīdzētu īpašām vajadzībām.

P2P platformas

Pēdējā desmitgadē tā ir ieguvusi popularitāti un var būt liels ieguvums maziem uzņēmumiem un jaunizveidotiem uzņēmumiem, kas ir pārāk mazi vai riskanti lieliem institucionāliem aizdevējiem, kuri meklē finansējumu paplašināšanai, jaunu darbinieku pieņemšanai vai pat ikdienas segšanai. dienas izdevumi. P2P kreditēšana uzņēmumiem ir dārgāka, un procentu likmes sākas no 15% gadā un vairāk.

Riska kapitāls

Riska kapitāls parasti tiek ieguldīts pamatkapitālā. RK investori meklē jaunus uzņēmumus un mazus uzņēmumus, kuriem, domājams, ir ilgtermiņa izaugsmes potenciāls. Riska finansējums ir piemērots uzņēmumiem, kas ir pārāk mazi un nerada naudas plūsmas, kas ir ilgtspējīgas parāda finansēšanas segšanai.

Ģimenes biroji

Auctus Capital ir spēcīgs tīkls visā Baltijā, un mēs varam palīdzēt atvērt durvis un savienot jūsu biznesu ar neinstitucionāliem sponsoriem, kas var palīdzēt ar finansējuma nepieciešamību.

bottom of page