top of page

EMJ Metāls ar Auctus Capital palīdzību piesaista stratēģisko partneri – globālu metālapstrādes milzi AMARI Metals.

 

Pagājušās nedēļas izskaņā ar Auctus Capital palīdzību tika finalizēts ievērojams  stratēģiska investora piesaistes darījums starp amerikāņu metālnozares milzi AMARI Metals un Latvijas metālapstrādes uzņēmumu EMJ Metāls. Lai gan darījuma summa netiek izpausta, Auctus Capital pārstāvji norāda, ka tas ir līdz šim lielākais amerikāņu uzņēmuma Amari Metals investīciju darījums metālapstrādes nozarē Baltijā.

AMARI Metals komentē, ka neplāno veikt strukturālas izmaiņas nevienā no EMJ Metāls uzņēmumiem, saglabājot visas EMJ Metāls struktūrvienības. EMJ Metāls turpinās darboties kā neatkarīga vienība AMARI Metals tīklā ar savu zīmolu, logotipu un produktu klāstu, turklāt uzņēmuma vadība paliks līdzšinējā īpašnieka un EMJ Metāls dibinātāja Ērika Altroka pārziņā.

Partnera piesaiste bijis stratēģisks lēmums, lai iegūtu uzņēmuma izaugsmei nepieciešamos resursus. AMARI Metals globālais tīkls uzņēmumam dos piekļuvi izejvielu dažādībai un iespējaām paplašināt uzņēmuma eksporta reģionus. Līdz šim aptuveni vairums no EMJ Metāls apgrozījuma veidoja eksports uz tādām valstīm kā Dānija, Zviedrija, Nīderlande, Vācija, Norvēģija, Somija, Lietuva un Igaunija, AMARI Metals globālā infrastruktūra ļaus šos tirgus ievērojami paplašināt.

Šāda veida darījumi metālapstrādes nozarē nav bieži sastopami, biznesa specifikas dēļ.

“EMJ Metāls kopš dibināšanas ir strauji audzis gadu no gada. Lai šo izaugsmes trajektoriju saglabātu augšupejošu, tika pieņemts lēmums iesaistīties starptautiskā tiklā, kas palīdzētu audzēt jaunu pakalpojumu, izejvielu un tirgu apgūšanu. Līdz ar to atrast stratēģisku, globālu partneri, kura redzējums atbilstu EMJ Metāls redzējumam, bija tiešām izaicinošs uzdevums. Šobrīd, novērtējot rezultātu, varam teikt, ka šis viennozīmīgi ir darījums, ar kura rezultātu lepojamies un redzam ieguvumu abām darījumā iesaistītajām pusēm,” komentē Auctus Capital jaunākais partneris Emīls Enkūzens.

EMJ Metāls dibināts 2010. gadā un kopš tā laika ir kļuvis Baltijā lielāko metāla lāzergriešanas un locīšanas pakalpojumu sniedzēju. 2022. gadā uzņēmums pārsniedza 32,5 milj.EUR apgrozījumu un 2 milj.EUR Neto peļņu. EMJ Metāls nodarbina vairāk nekā 150 profesionāļu. Darījuma ietvaros tika pārdots arī meitas uzņēmums Baltic Steel Group, kas koncentrējas uz tērauda lokšņu, alumīnija lokšņu un citu krāsaino metālu tirdzniecību. Uzņēmumu kopējie ieņēmumi 2022. gadā pārsniedza 40 milj.EUR.

AMARI Metals ir ASV bāzēts nerūsējošā tērauda, alumīnija un vara sakausējumu pusfabrikātu pārstrādātājs un izplatītājs ar ievērojamu klātbūtni visā Eiropā.

Auctus Capital ir M&A un finansējuma piesaistes konsultāciju uzņēmums, kas atrodas Rīgā, Latvijā. Uzņēmumu 2010. gadā dibinājuši trīs partneri. Uzņēmuma vadošais partneris Mārtiņš Bluķis komentē, ka, neskatoties uz dažādajām politiskajām un ekonomiskajām izmaiņām, Auctus Capital 2022. gads bijis veiksmīgs, par ko liecina ne tikai uzsākto projektu apjoms, bet arī divu jaunu speciālistu pievienošanās partneru lokam. 

Auctus Capital specializācija ir M&A konsultāciju un finansējuma piesaistes darījumi Baltijas valstīs. Auctus Capital palīdz klientiem ar apvienošanās un pārņemšanas, parādu un restrukturizācijas pakalpojumiem, stratēģijas un vadības konsultācijām, biznesa vērtēšanu, specifisku finanšu analīzi, kas nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu finansējuma piesaistei.

 

Kontaktinformācija par darījumu: 

 

Emīls Enkūzens

Partneris

Auctus Capital

+371 25934742

emils.enkuzens@auctus.lv

 

https://www.a-meg.com/whoweare, https://www.auctus.lv/, https://www.emjmetals.lv, www.bsg.lv 

EMJ.jpg
bottom of page